Avaleht

Siin on mõtted, mis mind kõnetavad, on aidanud mul vaimselt kasvada ja järgida oma suunda Elus.

Ühel hetkel elus hakkad küsima endalt kes ma olen, mis on minu tõeline identiteet, mis on minu eluülesanne, mis on minu elu mõte? Elust kaob mõte ja meelerahu, oled rahulolematu, see järjest süveneb sinu sees ja sisemus lööb lõpuks häirekella. Me ei oska aru saada, mis on selle põhjus, hakkame otsima heaolu ja õnne, saamata üldse aru, mis meid ärevaks teeb. Hakkame otsima õnne välistest asjadest. Me ei tea enam, mida me õigupoolest vajame ja tahame kõiki asju ühekorraga, lootes, et tuleb lahendus. Aina kiirustame kuhugi, kõike koguneb liiga palju ja lõpuks me ei mahu ise enam enda Ellu ära. Ajame taga kõike ja me ei märka, et põgeneme hoopis oma hinge eest nagu kartes kuulda, mida hing meile öelda tahab.

Hingeline ehk tundeline inimene elab lähedases kokkupuutes oma minaga ning ta kuuleb selle häält, ta helendab ja sädeleb, on lummav ja isikupärane. Seda me kõik igatseme ja selleks on meil kõigil ka võimalus.

Hing armastab tühjust, aeglust, avarust ja lihtsust. Hing on tark, aga kui inimesel pole aega teda kuulata, on tulemuseks hingetu elu. Hing räägib. Kui pöörad kõrva oma hinge poole kindla sooviga teda kuulata, hakkab hing rääkima. Kuulatades oma hinge ja tehes valikuid selle põhjal, märkad peagi, kuidas Elu valgub voolusängi, kus on hea olla. Siis elad mitte kellegi teise, vaid omaenda Elu. Ainult hing võib anda õige elutunde ja tähenduse elule.

Igas tegemises peab olema juures kergus. Kui asjad lähevad õiges suunas ja loksuvad justkui iseenesest paika, siis on see märk sellest, et oled kuulanud oma hinge häält ja kusagil Universumis on otsustatud, et just see asi peabki aset leidma.

Kõik raskused, mis meie ellu tulevad, on tegelikult muutused, mis tahavad tulla, miski peab muutuma, mis on Elu poolt määratud. Midagi on tulemas, midagi päris uut. Lase Elul voolata nagu jõgi, ära tee takistusi ja lase aegamisi tulla kõigel uuel, lihtsalt jälgi seda voolamist. Lase Elul üllatada, Elu võib üllatada!

Kui oled ühenduses oma hingega, siis saab hing anda meie elule taevalikud värvid. Hingele teeb head alistumine – kui anname iga päev oma elu endast suurema kätte – Elu kätte, kui  usaldad Elu, siis see hakkab sind kandma ja juhatama nõnda, et Elu liigub edasi alati sinu jaoks parimal võimalikul viisil.

Igale inimesele on antud suund, sisetunne, milles ta peab liikuma. Suunda võid tajuda aga mitte teada. Suund on midagi elusat, hetkelist – väga peen, õrn ja habras. Tulevik peaks olema suund. Seal pole midagi, mida sa juba tead, selles pole midagi, mida oled varem kogenud, selles pole midagi su senisest olemusest, see on midagi täiesti uut, midagi sellist, mida sa ei mõista, sest sul pole selle mõistmiseks kogemusi. Midagi täiesti uut – see on suund.

Suund kuulub elule, olemisele. Hing juhatab sind sinu suunani. Ja kui sa usaldad ja järgid oma suunda, kus iga järgmine samm on avastus, siis ühel hetkel märkad, et siia ma olingi teel, seda olengi otsinud…

Igal hetkel on kõik nii…….nagu on.