Minust

Olen sündinud 1967. aastal Lõvi tähtkujus.

Olen sündinud 1967. aastal Lõvi tähtkujus. 

 

Ühel eluhetkel, aastaid tagasi tekkis suurem huvi vaimsete teadmiste vastu. Alustasin vaimsete raamatute lugemisest. Nüüdseks on neid läbi loetud virnade viisi. See huvi on viinud mind uuesti õppima ja ikka ja jälle huvituma uutest teadmistest. On läinud nii, et üks asi viib teiseni, iga samm on olnud ettevalmistus järgmiseks. 

 

Konstellatsiooni õpingud näitasid mulle uue suuna elus – hinge liikumised. See juhatas mind minu hingeni, kuulama oma hinge ja järgima oma hinge suunda elus. Mul on kombeks varahommikuti pool tunnikest olla vaikuses, vaadata ja kuulata loodust. Lasen tulla endasse sellel, mis just siis tulla tahab. Otsin ühendusteed oma Hingega, Kõiksusega. Tunnen, et ma pole üksi, vaid kellegiga koos ja räägin Temaga. Tekib mingi ühenduses olemise tunne. Olen hakanud tajuma, et elan kellegi silma all, kes on minust suurem – nimetan teda Loojaks. Elus on tähtis õppida tundma Looja juuresolu, usaldada, et keegi justkui kannab mind. 

 

Alistuda Elule, toimida toimimata, ei lükka ega tõmba Elu olukordi, ujuda lihtsalt jõe vooluga kaasa, kulgeda ilma pingutamata, usalduse seisundis  – siis sünnib ilu, lubada asjadel juhtuda ja muutuda ja võtta vastu. Kui sa ei osuta vastupanu, siis on Universum sinu poolel ja Elu pakub tuge. Vaikus sinu sees loob kohalolu, siin ja praegu, kohalolu loob ruumi tühjuse. Ja siis see saab sündida – Sinu sees.

Kui osata nautida lihtsaid asju, nagu vihma-või tuulehelide kuulamine, osata näha üle taeva liikuvate pilvede ilu või olla mõnikord üksi üksindust tundmata ja meelelahutust vajamata, siis tähendab see, et sinu sisse on tekkinud avarus, lihtsalt olemine.

Sellega kaasneb heaolutunne, elava rahu tunne – olgugi, et see võib olla üsna õrn. Olemise rõõm peitub väga lihtsates, näiliselt silmapaistmatutes asjades. Väikestest ja vaiksetest asjadest teadlik olemiseks pead aga olema sisemiselt rahulik. Kui soovid, et sinu elus on armastus, õndsus, jumalikkus, siis tuleb sul liikuda väga rahulikult, justkui jõgi, mis ilma ainsagi laineta muudkui voolab. Kusagil pole mingit trügimist ja see liigub muudkui vaikselt voolates edasi, muudkui vaikselt voolates edasi…..

 

Ole vaikselt, vaata, kuula, ole kohal…..ja vaata, mis juhtub….

 

**********

 

Aastast 2010 olen tegelenud ka maalimisega. Maalimine on minu jaoks nagu meditatsioon – olen sel ajal värvide maailmas. Mind inspireerib loodus, selle vägi ja elujõud, värvid meie ümber mida me igapäevaselt ei märka. Maalides tekib mul oma töödega mingi eriline side ja rahu, mingi energia. Usun, et see vägi ja tunne kandub edasi ka maalide uutele omanikele ning mõjub rahustavalt ja tervendavalt. Minu loomingut saab näha ka Facebookis,

kus on mul selleks eraldi konto: Kunstnik Merle Meitus.